Historie Hrejkovic ve starých fotografiích


Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 


Novinky

17.05.2018 08:13

100 let republiky

Blíží se výročí 100 let od založení Československé republiky a konce 1. světové války. Ráda bych k této příležitosti uspořádala vzpomínkovou výstavu fotografií, příběhů dokumentů a třeba i předmětů, které se vztahují k tomuto výročí, době a běžnému životu před 100 lety. Chtěla bych připomenout...

—————

04.12.2017 10:09

Zpívání v kapličkách a Divadlo

Jako každý rok budeme s dětmi zpívat koledy v kapličkách v našich obcích - a to v sobotu 16.12.2017, viz plakátek. 23.12.2017 pak děti zahrají na sále v Hrejkovicích divadlo. Všechny srdečně zveme :-) Adventní zpívání 2017.pdf (31,8 kB) Pozvánka divadlo vanoce 2017.pdf (30,4 kB)  

—————

02.05.2016 13:24

Podrobná historie obce Hrejkovice - autor Ivan Kazimour

Ve složce Z kroniky Hrejkovic - Kazimourovi přibyl úžasný dokument, jehož autorem je pan Ivan Kazimour z Prahy. Děkuji mu za možnost zveřejnit tento dokument na svých stránkách a přeji příjemné počtení.

—————

10.12.2015 10:55

Parcely s nevyjasněnými majiteli

Zkuste se podívat, jestli Vašim předkům v Hrejkovicích a okolí něco nepatřilo a převod na potomky neproběhl... pisek02H01.xlsx (20837). Zdroj https://www.uzsvm.cz/nedostatecne-urcite-identifikovani-vlastnici-2138-0-85/. Za zpracování velmi děkuji panu Zítkovi, potomku rodu Kazimourů z Hrejkovic č.p....

—————