Historie Hrejkovic ve starých fotografiích


Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 


Novinky

03.06.2010 09:46

Další domy

Drobné upřesnění v sekci Hostince, obchody, řemesla. Další domy - č.p. 5 až 13.

—————

02.06.2010 15:36

Jednotlivá stavení

Přidány fotografie a informace o domech č.p. 1, 2, 3, 38, 4.

—————

01.06.2010 12:01

Obecní zaměstnanci, Hostince

Přidány další kapitolky z dějin, upraveny fotogalerie.

—————

28.05.2010 10:02

Konečně začínáme

Po dlouhé době jsem se dostala k projektu, který plánuju už dávno - vystavit bohaté materiály, týkající se historie Hrejkovic, na tomto webu. Doufám, že budu mít dostatek energie a bude se tu objevovat co nejvíc zajímavostí.

—————