Historie Hrejkovic ve starých fotografiích


Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 


Novinky

29.10.2010 13:27

Č.p. 9, U Brůžků

U č.p. 9 U Brůžků je přidaná nová fotka - dodal pan Kukrál z č.p. 69, děkuju :)

—————

24.08.2010 11:01

Úprava fotek č.p. 83

Fotograf Šimon Pikous z Liberce, syn fotografa Jana Pikouse pocházejícího z Hrejkovic č.p. 83, mi poslal fotku jejich chalupy, než začala její přestavba. Tak se podívejte :)

—————

29.06.2010 11:05

Úprava č.p. 76

—————

25.06.2010 08:44

Historie domů je hotová!

Dodělala jsem všechny domy, které jsem měla v plánu (domy postavené před 2. sv. válkou). Teď ještě obejít s foťákem ves a nafotit současný stav domů. Přes prázdniny na to bude času dost :)

—————