Historie Hrejkovic ve starých fotografiích


Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 


Novinky

24.06.2011 21:51

Foto u č.p. 68

Tak jsem se po dlouhé době dostala k tomu, abych přidala něco nového na stránky. Koukněte k č.p. 68 U Čunátů, přibyla nová fotka z roku 1945.

—————

08.04.2011 11:44

Současný stav

Tak jsem se konečně dostala k tomu, abych začala doplňovat současnou podobu jednotlivých stavení. Snažím se fotit z podobných míst, jako fotografové přede mnou. Po delším přemýšlení (fakt jsem o tom hodně přemýšlela!) přidávám současné fotky v černobílé podobě, aby lépe vynikly změny a barevnost...

—————

05.02.2011 13:57

Nová rubrika - vzpomínky

Vložila jsem novou rubriku - vzpomínky Hrejkováků. Jako první se tu objevily vzpomínky rozpomínky úžasného člověka, pana Jana (Jeňýka) Pikouse.

—————

31.01.2011 11:19

Plán domu č.p. 82 z roku 1926

Přidala jsem plán použitý pro stavbu domu č.p. 82 - Havlíčkovi. Zajímalo by mě, jestli byl dům podle tohoto plánu skutečně postaven a úpravy byly provedeny až později? Je vidět, že ze dvora dům plánu úplně neodpovídá...

—————