Historie Hrejkovic ve starých fotografiích


Vítejte na webu o historii Hrejkovic    

Hrejkovice jsou malá vesnice v jižních Čechách poblíž Milevska, skoro na dohled Orlíka a Zvíkova. S těmito historickými objekty je úzce spjata i historie vsi. Jak šla léta, ves patřila chvíli k tomu panství, chvíli k onomu, nějakou dobu byla i v držení Milevského kláštera. Historie je to úplně obyčejná, podobná všem okolním obcím. Stránky o historii Hrejkovic jsou zaměřeny na historii méně dávnou, pro mě zajímavější, starou max. 150 let. cílem stránek je hlavně porovnat vzhled vesnice dříve a dnes, ukázat, jak lidé bydleli a jak bydlí dnes. Přeji příjemné prohlížení :)

 

Popisy některých domů jsou doplněny dobovými fotografiemi, které jsem posbírala po starousedlících. Pokud by někdo z návštěvníků stránek měl jakékoliv staré fotky Hrejkovic, které nejsou na těchto stránkách, budu moc ráda, když bude ochotný půjčit mi je k oscanování a ev. zveřejnění na těchto stránkách. 


Novinky

21.01.2011 12:28

Anketa

Přidala jsem anketu. Jsem zvědavá na výsledek...

—————

04.01.2011 12:33

Úprava popisů fotek

Postupně ke všem fotografiím doplňuji jejich majitele. Asi jsem to tak měla udělat hned na začátku... Většina fotek současného stavu domů je moje :)

—————

04.01.2011 12:07

Nové fotky

Od pana Kukrála z č.p. 69 jsem dostala další dvě fotky - mlýn a č.p. 2. Dále jsem přidala fotku č.p. 36 - U Tesků. Můžete se podívat.

—————

22.12.2010 12:12

Oprava článku Kaple

Chybička se vloudí (a věřím, že nejenom jedna, bohužel) - v článku o hrejkovické kapličce jsem opravila světce, jemuž je kaplička zasvěcena - kaple je zasvěcena Janu Nepomuckému, ne Janu Křtiteli, jak jsem psala. Pouť se v Hrejkovicích koná vždy první neděli po 16. květnu, kdy je svátek sv. Jana...

—————